نتایج جستجو برای عبارت :

برآید از دل پاک و نماید احسانت

حسینا من ز تو شرمنده هستم
غلط کردم که ره را بر تو بستم
اسیر دست شیطان گشته بودم
نمک خوردم نمکدان را شکستم
بگو تا خواهرت من را ببخشد
چرا که قلب طفلانت شکستم
به زندان گنه افتاده بودم
کنون بر خوان احسانت نشستم
نبودم حر ولی گردیدم آزاد
غلام تو شدم آزاده گشتم
دعای مادرت اعجاز کرده
که من از ذلت دنیا گسستم
ادب کردم به زهرا مادر تو
شهادتنامه ام را داده دستم
«بسم الله الرحمن الرحیماللهمّ اجْعلنی فیهِ من المُتوکّلین علیکَ واجْعلنی فیهِ من الفائِزینَ لَدَیْکَ واجْعلنی فیهِ من المُقَرّبینَ الیکَ بإحْسانِکَ یا غایَةَ الطّالِبین.خدایا قرار بده مرا در این روز از متوکلان بدرگاهت و مرا نزد خودت از رستگاران و از مقربان درگاهت قرار بده؛ به حق احسانت ای منتها مقصود خواهندگان.»

مشاهده ویدیو
باولایت باش تانوری به ایمانت رسد/باولایت باش تاعزت به آن جانت رسد/درسحرمعشوق می خواهدخدا در بندگی/باولایت باش تاهرلحظه احسانت رسد/راه حل دلسپاری رمی شیطان رجیم/باولایت باش تاآن وقت سامانت رسد/عده ای همچون شهیدان محو در آرامشند/باولایت باش تاآن دُر غلطانت رسد/دورکن دنیاپرستی هست راز اتصال/باولایت باش تا مزد مسلمانت رسد/خوش بحال عارفان درنیمه شبهای دراز/باولایت باش تامعنای قرآنت رسد/وقت هم عهدی رسیده باامام وهرشهید/باولایت باش تاعزت به ای

بسم الله الرحمن الرحیم اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْمُتَوَکِّلِینَ عَلَیْکَ وَ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْفَائِزِینَ لَدَیْکَ وَ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْمُقَرَّبِینَ إِلَیْکَ بِإِحْسَانِکَ یَا غَایَةَ الطَّالِبِینَ
خدایا مرا در این روز از توکل‌کنندگان (به درگاهت) قرار ده و از کسانی که نزد تو فوز و سعادت یابند قرارم ده و مرا از آنان که مقربان درگاه تو باشند قرار ده به حق احسانت ای منتهای  آرزوی طالبان

بسم الله الرحمن الرحیم
«اَللّهُمَّ اجْعَلْنی فیهِ مِنَ
الْمُتَوَکِّلینَ عَلَیکَ وَاجْعَلْنی فیهِ مِنَ الْفاَّئِزینَ لَدَیکَ
وَاجْعَلْنی فیهِ مِنَ الْمُقَرَّبینَ اِلَیکَ بِاِحْسانِکَ یا غایةَ
الطّالِبینَ»
«خدایا قرارم ده در این ماه از
توکل‌کنندگان بر خودت و بگردانم در آن از سعادتمندان درگاهت، قرارم ده در
آن از مقربان پیشگاهت به حق احسانت ای هدف نهایی جویندگان.»
بسم الله
دعای روز دهم

اَللّهُمَّ اجْعَلْنى فیهِ مِنَ الْمُتَوَکِّلینَ عَلَیْکَ وَاجْعَلْنى فیهِ مِنَ الْفاَّئِزینَ لَدَیْکَ وَاجْعَلْنى فیهِ مِنَ الْمُقَرَّبینَ اِلَیْکَ بِاِحْسانِکَ یا غایَةَ الطّالِبینَ خدایا قرارم ده در این ماه از توکل کنندگان بر خودت و بگردانم در آن از سعادتمندان درگاهت و قرارم ده در آن از مقربان پیشگاهت به حق احسانت اى هدف نهائى جویندگان
ادامه مطلب
بسم الله

دعای روز دهم
اَللّهُمَّ اجْعَلْنى فیهِ مِنَ الْمُتَوَکِّلینَ عَلَیْکَ وَاجْعَلْنى فیهِ مِنَ الْفاَّئِزینَ لَدَیْکَ وَاجْعَلْنى فیهِ مِنَ الْمُقَرَّبینَ اِلَیْکَ بِاِحْسانِکَ یا غایَةَ الطّالِبینَ خدایا قرارم ده در این ماه از توکل کنندگان بر خودت و بگردانم در آن از سعادتمندان درگاهت و قرارم ده در آن از مقربان پیشگاهت به حق احسانت اى هدف نهائى جویندگان
ادامه مطلب
دعای روز یازدهم ماه مبارک رمضان
ای آنکه نیکوکاری را آغازگری و فضل و احسانت جهان و جهانیان را دربر گرفته است! ای آنکه آشکارکننده زیبایی و پنهان‌کننده زشتی‌هایی! و ای آنکه صاحب صبر عظیمی! یاریم کن تا متخلق به اخلاق تو باشم. مرا عامل به نیکی و سبب نشر آن کن و از هرگونه بدی که منجر به نافرمانیت شود، در امان دار.الهی! به امید اجابتت، در این ضیافت ملکوتی به زبان روزه‌داران تو را می‌خوانم: «اللهمّ حَبّبْ الیّ فیهِ الإحْسانَ وکَرّهْ الیّ فیهِ الفُس
زمینه آرام / شهادت امام رضا (ع)
دوباره، زنم پر به سوی خراسانبه ذکر زیبای رضاجانامامِ دلها، عزیز زهرا، تو را خوانم با چشم گریاناَنتَ فی قلبی مولا، امامِ هشتمِ ما، یا غریب الغربا
یا غریب الغربا--همیشه، کنم از لطف و خوبی ات یادبهشت من صحن گوهر شادزغم بشکستم، ببین که بستم، دخیلی بر پنجره فولاددست من و دامانت، چشم من و احسانت، ای بحرِ جود و سخا

یا غریب الغربا--به حجره، زدی تو دست و پا رضا جانفلک از ماتمت پریشانبه غربتِ تو، شده فاطمه، نظاره گر با چش
به احمد خواهشی دارم سر یار
نخواهد شعرهای فایز زار
بگو تا باز بر گفتار خوبت
که تا محشر بماند یاد این زار!
خیالت آورد بر من شبیخون
شبیخون خون احسانت شبیخون
شبیخون زد بفایز لشگر غم
شبی آب آید از چشمم شبی خون
بدارالملک تن؟ دل پادشاه است
جواره در اطاعت چون سپاهست
نه هرجا رو نماید یار فایز
که را قدرت که گوید این نه ما هست
                         یمنی: وسارعوا الی مغفرة  من ربکم و جنة عرضها السماوات و الارض اعدت للمتقین((84))
بسم الله الرحمن الرحیم
این مناجات معروف به «مناجات راغبین» است که ا به آنچه در نزد الله است باید  دل بسته و از آنچه در دست دیگران است دل برید
«الهی ان کان قل زادی فی المسیر الیک فلقد حسن ظنی بالتوکل علیک، و ان کان جرمی قد
اخافنی من عقوبتک فان رجائی قد اشعرنی بالأمن من نقمتک؛ و ان کان ذنبی قد عرضنی لعقابک
فقد آذننی حسن ثقتی بثوابک، و ان انا
دعای روز دهم ماه مبارک رمضان
الهی! در این روز توکل بر حضرتت را دستاویز رسیدن به قرب و رحمتت قرار می‌دهیم؛ چراکه تو خود فرمودی: «مؤمنان تنها باید بر خدا توکل کنند.» توکل بر وجود پرمهر و باعظمتت، تلاش را برای انسان معنادار می‌کند و هیچ سختی و مانعی نمی‌تواند او را از حرکت و تلاش بازدارد؛ چراکه یقین دارد پروردگار متعال تلاش هیچ تلاش‌کننده‌ای را ضایع نمی‌کند.الهی! سعادت جز در لقای تو معنا نمی‌شود و هر کسی را در سعادت مرتبه‌ایست متناسب با ظرف
بکوب حلقه در را که عاقیت ز سرای سری برآید اگر حلقه را بجنبانی
سَیدی عَبدُکَ بِبابِکَ اَقامَتُهُ الخَصاصَة بَینَ یدَیکَ یقرَعُ بابَ اِحسانِکَ بِدعآئِهِ
آقایِ من، بنده ات به درگاه توست، فقرش او را پیش رویت قرار داده، با دعایش در خانه ی احسانت را می کوبد. |دعای ابوحمزه ثمالی|

برای دیدن تصویر در اندازه اصلی با ذکر صلوات بر روی آن کلیک کنید.
ثواب این طراحی تقدیم به حضرت خدیجه سلام الله علیها

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْمُتَوَکِّلِینَ عَلَیْکَ                 ای خدا مرا در این روز از آنان که بر تو توکل کنند
وَ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْفَائِزِینَ لَدَیْکَ                            و نزد تو فوز و سعادت یابند قرار ده 
وَ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْمُقَرَّبِینَ إِلَیْکَ                           و مرا از آنان که مقربان درگاه تو باشند قرار ده
بِإِحْسَانِکَ یَا غَایَةَ الطَّالِبِی

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْمُتَوَکِّلِینَ عَلَیْکَ                 ای خدا مرا در این روز از آنان که بر تو توکل کنند
وَ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْفَائِزِینَ لَدَیْکَ                            و نزد تو فوز و سعادت یابند قرار ده 
وَ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْمُقَرَّبِینَ إِلَیْکَ                           و مرا از آنان که مقربان درگاه تو باشند قرار ده
بِإِحْسَانِکَ ی
یادت هست که احسان
چه بود؟ دقت اول چه
بود؟ دقت دوم چه؟
اما می‌دانی...
بگذار بی مقدمه بگویم، بی تعارف:

باید ایثارگر باشی که بتوانی بواسطه احسانت، از حق خود بگذری. برای
همین است شاید، که مولایمان فرموده مهم‌ترین جزء ایمان، احسان و نیکی کردن به مردم
است.(1)
باید کریم باشی که بواسطه احسانت، بخششی کنی ورای بخشش های دیگری و هیچ
انتظاری هم نداشته باشی. کریم است که از خود می‌گذرد و به دیگری، می‌دهد. (2)
احسان کردن، سرشت خوبان است و از بدکاران، این کار
مرحله جدید فروش اینترنتی ایران خودرو از روز یک شنبه -20 بهمن ماه- آغاز شده و تا زمان تکمیل ظرفیت نیز ادامه خواهد داشت. در طرح پیش فروش اعتباری ایران خودرو، مشتریان امکان ثبت نام برای انواع محصولات این شرکت را دارند.
در طرح پیش فروش ایران خودرو ویژه دهه فجر، موعد تحویل خودروها برای مردادماه 99 خواهد بود.
آغاز ویرایش قراردادهای معوق مشتریان
ایران خودرو طی اطلاعیه ای که در تاریخ دهم دیماه، برای نمایندگی‌هایش منتشر کرده، خبرهای جدیدی به مشتر
بزرگان وادی معرفت برای دستیابی به کمال و سعادت، سه گام اساسی را سرلوحه عملی
خویش قرار داده و بر آن تأکید می­ ورزند؛" اذکار، اخلاص و احسان". بدین
معنا که می بایست انسان در همه حالات به یاد خدا باشد«
وَهُوَ مَعَکُمْ أَیْنَ مَا کُنْتُمْ وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِیرٌ »؛(حدید؛4)، کارهایش را برای رضای خدا انجام دهد« إِنَّمَا نُطْعِمُکُمْ لِوَجْهِ اللَّهِ لَا نُرِیدُ مِنْکُمْ
جَزَاءً وَلَا شُکُورًا»؛(انسان؛9) و در صورت
توانایی، مساعدت نم
ای کریم و ای رحیم سرمدی     در گذار از بدسگالان این بدی
ای عظیم از ما گناهان عظیم     تو توانی عفو کردن در حریم
"مثنوی"

سال آخر مدرسه بودم.
یه روز گرم تیر ماه وقتی مادرم برای گرفتن کارنامه پایان تحصیلی به مدرسه رفته بود با این صحیفه سجادیه یادگاری از مدرسه برگشت.
همیشه کنجکاو این بودم که دیگران چگونه دعا میکنند.تا حالا راز و نیاز کردن کسی را با خدا نشنیده بودم.
این کتاب برای کنجکاوی من بهترین جواب بود.
برای این روزهای سخت که همه مردمان سیاره
ای کریم و ای رحیم سرمدی     در گذار از بدسگالان این بدی
ای عظیم از ما گناهان عظیم     تو توانی عفو کردن در حریم
"مثنوی"

سال آخر مدرسه بودم.
یه روز گرم تیر ماه وقتی مادرم برای گرفتن کارنامه پایان تحصیلی به مدرسه رفته بود با این صحیفه سجادیه یادگاری از مدرسه برگشت.
همیشه کنجکاو این بودم که دیگران چگونه دعا میکنند.تا حالا راز و نیاز کردن کسی را با خدا نشنیده بودم.
این کتاب برای کنجکاوی من بهترین جواب بود.
برای این روزهای سخت که همه مردمان سیاره
فوری فوری امروز امام خامنه ای توصیه به خواندن دعای هفتم صحیفه سجادیه فرمودن
دعای هفتم صحیفه سجادیه
َ کانَ مِنْ دُعَائِهِ علیه‌السلام إِذَا عَرَضَتْ لَهُ مُهِمَّةٌ أَوْ نَزَلَتْ بِهِ، مُلِمَّةٌ وَ عِنْدَ الْکرْبِ
(۱) یا مَنْ تُحَلُّ بِهِ عُقَدُ الْمَکارِهِ، وَ یا مَنْ یفْثَأُ بِهِ حَدُّ الشَّدَائِدِ، وَ یا مَنْ یلْتَمَسُ مِنْهُ الْمَخْرَجُ إِلَی رَوْحِ الْفَرَجِ. (۲) ذَلَّتْ لِقُدْرَتِک الصِّعَابُ، وَ تَسَبَّبَتْ بِلُطْفِک الْأَسْ
                                                     برای محبت  46 مرتبه « یا وَلی((99))

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ 
إِلٰهِى کَسْرِى لَایَجْبُرُهُ إِلّا لُطْفُکَ وَحَنانُکَ ، وَفَقْرِى لَایُغْنِیهِ إِلّا عَطْفُکَ وَ إِحْسَانُکَ ، وَرَوْعَتِى لَایُسَکِّنُها إِلّا
أَمانُکَ ، وَذِلَّتِى لَایُعِزُّها إِلّا سُلْطانُکَ ، وَأُمْنِیَّتِى لَایُبَلِّغُنِیها إِلّا فَضْلُکَ ، وَخَلَّتِى لَایَسُدُّها إِلّا طَوْلُکَ ،
وَحَاج

پیامک التماس دعا برای شبهای قدر

اس ام اس التماس دعا
میگن  زمین  گرده وحرکت چرخشی داره
الهی در این لیله القدر تو این گردش روزگار
هرچی که آرزوشو دارین دور سرتون بچرخه
التماس دعا
 پیام التماس دعا
ان شاء الله
امشب در صفحہ آخر
مقدرات شما
ملائڪہ این جملہ را بنویسند
محب امیرالمومنین است
عاقبتش ختم بہ خیر
وبراے امسالش بهترینها
التماس دعا
 در این شبهای عزیز ما را هم از دعای خیرتون بی نصیب نذارید
پیامک التماس دعا 
درد مندیم اى خدا درمان نما / درد

اس ام اس التماس دعا
التماس دعا
 پیام التماس دعا
ان شاء الله
امشب در صفحہ آخر
مقدرات شما
محب امیرالمومنین است
عاقبتش ختم بہ خیر
وبراے امسالش بهترینها
التماس دعا
پیامک التماس دعا 

اس ام اس التماس دعا
التماس دعا
 پیام التماس دعا
ان شاء الله
امشب در صفحہ آخر
مقدرات شما
محب امیرالمومنین است
عاقبتش ختم بہ خیر
وبراے امسالش بهترینها
التماس دعا
پیامک التماس دعا 
دعای هفتم صحیفه سجادیه 
وکان مِن دعائِهِ علیه‏السلام اِذا عَرَضَتْ لَهُ مُهمّةٌ اَو نَزلَتْ بِهِ مُلِمَّةٌ وَ عِنْدَالْکَرْبِ
دعای امام سجاد به هنگامی که برای وی مهمی دست میداد یا رنجی فرود می آمد به وقت اندوه یا مَنْ تُحَلُّ بِهِ عُقَدُالْمَکارِهِ، وَ یا مَنْ یُفْثَأُ بِهِ حَدُّ الشَّدآئِدِ،
اى کسى که گره هر سختى به دست تو گشوده شود، و اى که تندى شدائد به عنایتت مى‏شکند،

وَ یا مَنْ یُلْتَمَسُ مِنْهُ‏الْمَخْرَجُ اِلى‏ رَوْحِ الْف
برنامه
گروه معرف و مناسبتهای رادیو ایران تقدیم میکند .
به افق آفتاب
به نام ِ خدایی که دوست داره همه بنده هاش حالی خوب و زندگی ای سرشار از خوشبختی و شادی داشته باشن.
با احترام و ارادت، سلام
در روزی دوباره از روزهای ِ خوب ِ خدا ، مهمان ِ همراهی ِ شما هستیم.
تا موعد ِ افق ِ اذان ِ ظهر که میعاد گفتگوی ِ ما با خداست .
دعای هر روز ماه رمضان + ترجمه
حضرت رسول صلی اللّه علیه و آله برای روزه و دعای هر روز ماه رمضان فضیلت و ثواب بسیار بیان فرمودند.
دعای روز اول ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمَ  اجْعلْ صِیامی فـیه صِیـام الصّائِمینَ وقیامی فیهِ قیامَ القائِمینَ ونَبّهْنی فیهِ عن نَومَةِ الغافِلینَ وهَبْ لی جُرمی فیهِ یا الهَ العالَمینَ واعْفُ عنّی یا عافیاً عنِ المجْرمینَ.

خدایا قرار بده روزه مرا در آن روزه داران واقعی وقیام وعبادتم در
دعا یعنی اینکه ما با خدای متعال حرف بزنیم، از خدای متعال بخواهیم. بنده خیلی هم امیدوار هستم بخصوص به دل پاک و صاف جوانها، و عناصر مؤمن و متّقی و پرهیزگار که اینها واقعاً میتوانند با دعای خودشان بلاهای بزرگ را دفع کنند. این بلا به نظر ما بلای آنچنان بزرگی نیست، از این بلاها بزرگ‌تر هم وجود داشته و دارد، خودمان هم در کشور مواردی را مشاهده کرده‌ایم. میتوانند با دعا، با توسّلات و با طلب شفاعت و وساطت از ائمّه‌ی اطهار (علیهم ‌السّلام) و طلب کمک ا
ثابت بن دینار ثُمالی، مشهور به ابوحمزه ثمالی، راوی، محدّث و مفسر امامی قرن دوم و از اصحاب امام سجاد(ع)، امام باقر(ع) و امام صادق(ع) بود. ابوحمزه دعایی از امام زین العابدین(ع) نقل کرده است که در سحرهای ماه رمضان خوانده می‌شود و به دعای ابوحمزه ثمالی مشهور است

این متن، سخنان کسی است که بیش ترین سجده بر خاک را برای خدا در تاریخ آفرینش تقدیم می داشته است!! این متن، باید چنان تحوّلی سترگ در میان مدّعیان پیروی از ایشان می گُستُرد که جهان اکنون انگشت
در کتاب شریف مفاتیح الجنان درباره اعمال
شب نوزدهم ماه مبارک رمضان آمده است: این شب با عظمت آغاز شب‌هاى قدر است، و شب قدر
آن شبى است که در طول سال، شبى به خوبی و فضلیت آن یافت نمى‌شود، و عمل در این شب از
عمل در طول هزار ماه بهتر است، و تقدیر امور سال در این شب صورت می‌گیرد، و فرشتگان
و روح که اعظم فرشتگان الهى است، در این شب به اذن پروردگار به زمین فرود می‌آیند،
و به محضر امام زمان (عجل الله فرجه الشریف) مى‌رسند و آنچه را که براى هر فرد مقدّر شد
برنامه
گروه معارف و اندیشه های ِ رادیو ایران تقدیم میکند.
به افق آفتاب
به نام ِ خدایی که  تنها امید  و آرزوی ِهمه ماست.
سلام
با آرزوی ِ بهترینها ، در دقایقی کوتاه مانده تا قرار ِ گفتگوی ِ رب و عبد ، اوقات ِ اذان ظهر ... با شما همراه هستیم تا به برکت ِ این دلهای ِ مهیا برای ِ لحظه گفتگوی ِ با خدای ِ بزرگ به بهره ای بیشتر از این دقایق ِ آسمونی برسیم.
برنامه
گروه معارف و مناسبتهای رادیوایران تقدیم میکند.
به افق آفتاب
به نام ِ خدایی که همراهی همیشگی ِ و دلها به یادش آرومه
در نیم روز نیمه آذر ماه
و به امید ِ دلهایی گرم
مهمون ِ دقایق ِ شما هستیم و دوستدار ِ همراهی ِ شما
به قراری همیشگی به وقت و به موقع حاضر شدیم تا با هم به زمزمه کلامی که دوستش داره از خوبیها و خوب زندگی کردن صحبت کن
برنامه
گروه معارف و مناسبتهایِ رادیو ایران تقدیم میکند.
به افق آفتاب
به نام ِ خدایی که بخشنده و مهربانه
با امید ِ به خوبیها، در بهترین دقایق ِ روز با شما همراه هستیم.
نمیدونم شما چقدر به حرفی که میخوام بزنم باور دارین. بعضیا مثل ِ من عقیده دارن که توی ِ این دنیا همه چی به هم ربط داره. به قولی همون مثل ِ معروف که میگه اگه پروانه ای در گوشه ای
توبه،زیباترین پوزش  
اَللّهُمَّ یا مَنْ لایَصِفُهُ نَعْتُ الْواصِفینَ، وَ یا مَنْ لایُجاوِزُهُ رَجآءُ
خدایا ای که وصفش نکند توصیف وصف کنندگان و ای که از او نگذرد امید

الرّاجینَ، وَ یا مَنْ لایَضیعُ لَدَیْهِ اَجْرُ الْمُحْسِنینَ، وَ یا مَنْ هُوَ مُنْتَهی
امیدواران و ای که تباه نشود در نزدش مزد نیکوکاران و ای که اوست سرحد نهایی

خَوْفِ الْعابِدینَ، وَ یا مَنْ هُوَ غایَهُ خَشْیَهِ الْمُتَّقینَ، هذا مَقامُ مَنْ تَداوَلَتْهُ
ترس عبادت
چهل مناجات عاشقانهرحیم کارگر محمدیاری«سیدی! عبدک ببابک، اقامته الخصاصة بین یدیک، یقرع باب احسانک بدعائه فلا تعرض بوجهک الکریم عنّی و اقبل منّی ما اقول».[1]ای
مولای من! بنده‎ات بر در ایستاده و تو را می‎خواند و درب احسانت را به
مناجات‎هایش می‎کوبد. پس از راه بزرگواری روی از من مگردان و آنچه می‎گویم
بپذیر.خــدایــا بر در تـو بندة تـوسـتهمی خواهان آن گل خندة توستتو روی نازنیـن از مـن مـگـردانبـزرگـی و کـرم زیـبنـدة تـوست«اللهم! إنّی اتوب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فروش ماسک و نقاب و صورتک بالماسکه تحقیقات علمی دانش آموزی و دانشگاهی